Menu
menu

Agata Pankiewicz – architekt wnętrz, fotograf, nauczyciel akademicki, profesor nadzwyczajny Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, kierownik Katedry Filmu Animowanego, Fotografii i Mediów Cyfrowych na Wydziale Grafiki ASP w Krakowie.

Marcin Przybyłko – lekarz medycyny, absolwent ASP w Krakowie, fotograf, grafik. Współtwórca Pracowni Projektowania Graficznego Teren Prywatny.

Stanisław Lem (1921–2006) – polski pisarz science fiction, filozof i futurolog oraz krytyk. Jego książki przetłumaczono na 44 języki i wydano w łącznym nakładzie ponad 30 milionów egzemplarzy.

Marta Miskowiec – antropolog kultury, kuratorka wystaw i autorka tekstów, pracuje w Muzeum Fotografii w Krakowie.

Tomasz Rakowski – etnolog, antropolog kultury, kulturoznawca, lekarz,  adiunkt w Instytucie Etnologii i Antropologii Kulturowej UW. Współpracuje z Instytutem Kultury Polskiej UW, prowadzi badania etnograficzne w Polsce i w Mongolii, popularyzator nauki.

Zdzisław Skrok – archeolog, autor książek z dziedziny archeologii, historii i antropologii kultury.

Marcin Smerda – filozof. Studiował również socjologię i religioznawstwo. Kiedyś był doktorantem. Stwierdził jednak, że to go w ogóle nie bawi i zrezygnował.

Roch Sulima – historyk i antropolog kultury, eseista, profesor zwyczajny, wykładowca w Instytucie Kultury Uniwersytetu SWPS w Warszawie.

Ziemowit Szczerek – dziennikarz, pisarz. Współpracuje blisko z czasopismami „Polityka” i „Nowa Europa Wschodnia”. Pisze doktorat z politologii. Zajmuje się Wschodem Europy i dziwactwami geopolitycznymi, historycznymi oraz kulturowymi.

Jerzy Vetulani (1936–2017) – psychofarmakolog, neurobiolog, biochemik, profesor nauk przyrodniczych, naukowo przez cały okres pracy zawodowej związany z Instytutem Farmakologii PAN, popularyzator nauki.